פילטר פחם- אקטיטיוב (Actitube)
מאמרים

פילטר פחם- אקטיטיוב (Actitube)

סינון הרעלים בסיגריה מגולגלת עבר גלגולים רבים לאורך השנים, כאשר הפילטר הלבן והספוגי הוא הנפוץ והמוכר.  אבל הדבר הטוב הבא הוא פילטר הפחם אקטיטיוב תוצרת חברת ‘Actitube’ – פתרון חדש בתחום הפילטור המאפשר ליהנות מיתרונותיו של הפחם גם בתחום הגלגול.

אקטיטיוב הינו פילטר פחם אקטיבי (שנקרא לעתים פחמן אקטיבי) המופק ממקורות טבעיים, הוא תוצר של מחקר ארוך ומקיף שנערך במעבדות בגרמניה שמטרתו הייתה למצוא את המסנן הטוב ביותר למעשנים. הרעיון לפילטר זה הגיע מתחום מיזוג האוויר הפועל בבתי חולים ותעשיות אחרות , בהם יש צורך ברור לטיהור ריחות, גזים ומים, נטרול חומרים מזיקים וסינון רעלים.

פילטור זה מוכר בתחומים אחרים ברחבי העולם כפיתרון רפואי במצבי הרעלה לדוגמא, במוצרים כמו מסכות, מסנני מים ובתחום האנטי אייג’ינג, וכך, עבר פילטר זה אדפטציה לשימושם של מעשני טבק וקנאביס רפואי והינו חוד החנית בתחום הפילטור העכשווי. שימוש פילטר אקטיטיוב הוא שדרוג אמיתי לכל מעשן המבקש להקטין את נזקי העישון ובנוסף מפחית באופן משמעותי את תחושת השריפה בגרון. 

איך זה עובד?

פילטר הפחם של חברת Actitube הגרמנית דומה בצורתו לפילטר הספוגי המוכר, אך שונה במבנהו. הוא מורכב מקרטון חסין לחום המכיל מאות כדוריות פחם פעיל במבנה מושלם של צינורות, המבטיח סינון של חומרים מזיקים. מבנה זה הוא היעיל ביותר לפעילותו של הפחם הפעיל ( החומר הסופח) בפילטר, המאפשר צמצום שאיפת זפת (Tar), שנצמדת אל הפילטר בכל שאיפה, ונשארת בו.

כושר הספיגה הגבוה של הפחם בא לידי ביטוי בפילטר זה, כאשר מצד אחד נספגים רעלנים רבים הנמצאים בטבק אך מצד שני אין סינון של החומר האורגני אותו המעשן הרפואי מעוניין לצרוך. כה פשוט וכה יעיל.

למה דווקא פילטר הפחם של חברת Actitube?

איכות, חיסכון ויעילות.

איכות- חווית העישון באמצעות פילטר הפחם של ‘אקטיטיוב’ מורגשת כבר בגלגול הראשון. פילטר נייר /קרטון מאולתר שמכינים באמצעות קיפול, הוא לא באמת פילטר. הוא אולי מונע שאיפת חלקיקים גדולים, אבל הוא לא באמת מסנן שום דבר. מעשני קנאביס רפואי המשתמשים בפילטר הספוג המוכר והרגיל לא מודעים כי הוא סופח כמות גבוהה של THC. בנוסף שני אלה אינם סופגים את החומרים הרעילים וחווית העישון בשימוש בהם פחות נעימה וטעימה. לעומתם, פילטר הפחם אקטיטיוב מסנן באופן איכותי את מרבית הרעלים הנוצרים בתהליך העישון כתוצאה מהמבנה שלו ותהליך הבעירה. פעילותו של פילטר זה באה לידי ביטוי בקירור העשן, שאיפה ונשיפה קלות ונעימות יותר ופחות צורבות בגרון, תחושה שקל יותר לעשן.  בנוסף, למרות החום המצטבר בעקבות פעולת העישון אין פליטה של חומרים מזיקים.

חיסכון- בניגוד לפילטר הספוגי, אקטיטיוב הינו רב שימושי וניתן להשתמש בו עד 5 פעמים (עדיין מומלץ להחליף פילטר לאחר כל סיגריה / ג’וינט למרות שפילטר זה הוא רב פעמי). את הפילטר ניתן לרכוש במארז של 50 יחידות ובהיותו שמיש למספר פעמים מדובר במחיר חסכוני ומשתלם מאוד. מתי מחליפים? כאשר הטעם שונה. 

יעילות- מאוד נוח לשימוש. פשוט מניחים את האקטיטיוב על הנייר ומגלגלים סביבו בקלות.

אין ספק שפילטר פחם מבית אקטיטיוב Actitube הוא מוצר הסינון הכי טוב שקיים בשוק, ומומלץ לכל המגלגלים כאביזר עישון חובה. כי אם אפשר להנות מעישון יותר בריא ונעים בדרך כה פשוטה אין סיבה שלא. רק אם לא ידעתם…אבל עכשיו אתם יודעים.

נכתב על-ידי הצוות המקצועי של מיסטר סמוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.